Cold Stamping

Cold Stamping

maj 24, 2021 | Matryca

Cold stamping to jedno z najbardziej efektownych uszlachetnień jakie może zaoferować drukarnia etykiet MD LABELS. Jest to technika uszlachetnienia druku za pomocą dedykowanej do cold stampingu folii oraz kleju utwardzanego za pomocą promieniowania UV. Klej nanoszony jest metodą fleksograficzną (za pomocą polimeru) dokładnie w miejscu, w którym ma być położona folia- na wybranych elementach czy też po całości etykiety. Wałek dociska klej do surowca i następuje oderwanie warstwy metalicznej z folii w miejscy, na który nam zależy.

Dysponujemy technologią nanoszenia folii na zimno w jednym przebiegu maszyny wspólnie z procesem drukowania- cały proces produkcji etykiety jest efektywny pod względem czasu i kosztów wykonania. MD Labels pracuje na najlepszej jakości materiałach dlatego w naszej ofercie do wyboru mamy różne rodzaje folii firmy Kurz.

Na folie cold stampingu możemy nałożyć farbę czy laminat dzięki czemu uzyskujmy dodatkowy efekt kolorystyczny, który uszlachetnia etykiety. Wykładanie folii na zimno pozwala także na precyzyjne wykonanie bardzo drobnych elementów, dzięki czemu może mieć niezwykle szerokie zastosowanie.

Drukarnia MD LABELS oferuje etykiety premium z coldstampingiem, które doskonale sprawdzą się w różnych branżach takich jak: branża spożywcza, kosmetyczna, farmaceutyczna, konopna i wielu innych.

Kategorie

Ostatnie artykuły

Etykiety samoprzylepne- Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu?

Etykiety samoprzylepne- Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu?

Podczas procesu zamawiania etykiet trzeba odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:  Na jaką powierzchnię zostanie przyklejona etykieta? W jakich warunkach etykieta będzie użytkowana? Jak powinna wyglądać etykieta? W jaki sposób etykieta zostanie umieszczona na...

Wykrojnik

Wykrojnik

Zanim etykiety samoprzylepne trafią do konfekcjonowania czyli nawijania na gilzy(rolki) muszą zostać wycięte do wskazanego formatu. Najpowszechniejszą metodą jest wykrawanie w surowcu różnych kształtów z pomocą wykrojnika. Etykiety samoprzylepne wykonywane na rolkach...

Jesteśmy dostępni 24/7

Dział sprzedaży MD Labels pozostaje do Państwa dyspozycji 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.
W razie pytań dotyczących naszego asortymentu, zapraszamy Państwa do kontaktu!