Żywiczne kalki barwiące

Jedną z kluczowych specjalizacji naszej firmy jest produkcja taśm TTR żywicznych, dedykowanych do stosowania w połączeniu z wszystkimi powszechnie funkcjonującymi na polskim rynku drukarkami termotransferowymi. Produkty MD Labels pochodzące z tej kategorii asortymentowej umożliwiają profesjonalny zadruk etykiet lakierowanych, a także wykonanych z tworzyw sztucznych, takich jak PP, PVC, PET czy folia PE.

W ramach naszej oferty do dyspozycji klientów oddajemy taśmy żywiczne występujące w niejednolitych wariantach kolorystycznych oraz różniące się od siebie zakresem dedykowanych im zadań. Spośród nich wyróżnić można m.in. kalki o strukturze uodpornionej na ścieranie się, a także o wzmocnionej ochronie przed kontaktem z wysokimi temperaturami, olejem, detergentami, rozpuszczalnikami i innymi substancjami przemysłowymi oraz spożywczymi.

Najważniejsze właściwości naszych żywicznych kalek barwiących

Proponowane przez nasza firmę taśmy żywiczne odznaczają się przede wszystkim doskonałą jakością druku. Wszystkie nanoszone na nie elementy takie jak czcionki o bardzo małych rozmiarach, drobne znaki graficzne lub gęste kody kreskowe zawsze są w pełni wyraźne i czytelne, zachowując przy tym trwałość sięgającą nawet do 12 lat. Ponadto umożliwiają również bardzo szybki zadruk za pośrednictwem głowic zarówno krawędziowych, jak i płaskich.

TAŚMA BARWIĄCA TTR ŻYWICA PREMIUM

Żywiczna taśma przeznaczona jest do druku na etykietach foliowych oraz wykonanych z tworzyw PP, PE i PCV. Dzięki swoim właściwościom i specjalnej strukturze umożliwia uzyskanie 100% krycia przy optymalnej temperaturze na głowicy.

Odpowiednio dobrany poliester zapewnia ochronę głowicy zmniejszając tarcie taśmy o głowicę. Ogromną zaletą jest wysoka jakość taśmy, która zapewnia nadruk odporny na ścieranie, wysokie temperatury oraz działania środków chemicznych.

Barwiąca taśma żywiczna w wersji premium powinna być stosowana wszędzie tam, gdzie nadruk ma być widoczny przez cały okres użytkowania etykiety. Nadruk uzyskany za pomocą taśmy w wersji żywicznej premium jest całkowicie odporny na działanie warunków atmosferycznych, oleje, smary, alkohole i rozpuszczalniki . Dzięki swoim parametrom i unikalnej trwałości znajduje zastosowanie przy druku etykiet między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, technicznym i farmaceutycznym.

Specyfikacja techniczna taśmy TTR Żywica Premium

  • Kolor: Czarny
  • Grubość warstwy poliestrowej: 4,5 μm
  • Grubość silikonu: 0,010 +- 0,005 g/m
  • Grubość warstwy termoczułej: 2,7 +- 0,2 g/m
  • Temperatura topnienia: 110*C

Przeznaczenie:

  • PAPIER POWLEKANY
  • PAPIER NIEPOWLEKANY
  • FOLIA PP
  • PP O NISKIEJ I WYSOKIEJ GĘSTOŚCI
  • LAMINATY

Jeśli zatem zainteresowała Państwa oferta taśm TTR żywicznych produkowanych przez MD Labels, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym personelem.