Uszlachetnienia druku

Oferujemy profesjonalne i kompleksowe uszlachetnianie druku za pomocą różnych technik oraz dodatków. Pozwalają one na uzyskanie w produktach wyjątkowych efektów dotykowych, wizualnych, a nawet zapachowych. Nasze wieloletnie doświadczenie i umiejętności, a także najwyższej jakości nowoczesny sprzęt i wyposażenie, umożliwiają nam wykonanie dowolnego zlecenia według zapotrzebowania klienta. Wykonujemy uszlachetnianie druku jedno- i dwustronne, w dowolnych wersjach kolorystycznych. Realizowane przez nas zlecenia cechują się wyjątkową precyzją wykonania, a stosowane materiały i dodatki charakteryzują się dużą solidnością i trwałością.

Techniki uszlachetnienia druku

Nasza oferta obejmuje różnego rodzaju techniki uszlachetniania druku, wśród których największą popularnością cieszy się laminacja, złocenie oraz lakierowanie. Nakładamy folię i lakiery soft touch, brokatowe i wybiórcze 3D, a także farbę termiczną i dowolny aromat. Wymienione techniki i dodatki mogą być łączone ze sobą, aby stworzyć w pełni spersonalizowaną i spełniającą wymagania klienta powierzchnię.

Pierwsza z wymienionych technik, zwana również laminowaniem, polega na powleczeniu powierzchni papieru folią (laminatem) na gorąco albo zimno. Dostępny jest szeroki wybór folii różnego rodzaju, m.in. matowych, błyszczących, odpornych na zarysowania, metalizowanych, strukturalnych, holograficznych czy barierowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się również folia typu soft touch, która jest bardzo aksamitna i delikatna w dotyku.

Sam druk cyfrowy injket UV pozwala uzyskać bardzo ciekawe efekty 3D zbliżone do sitodruku lub kalandrowania. Technika ta polega na wykonaniu na płaszczyźnie dowolnej trójwymiarowej faktury albo wzoru np. skóry, albo płótna. Na niechłonnych materiałach syntetycznych efekt 3D jest bardzo dobrze widoczny i dodatkowo uatrakcyjnia realizowane w naszej drukarni projekty. Wydruk cyfrowy jest wyczuwalny w dotyku.

Aby stworzyć idealnie połyskującą powierzchnię, stosujemy natomiast lakierowanie UV całej płaszczyzny lub też jej wybranych elementów. Wykorzystujemy lakiery połyskowe, brokatowe, strukturalne, zdrapkowe, fluorescencyjne, zapachowe czy perłowe, a także specjalistyczne lakiery, które reagują na zmianę temperatury.